Na quarterech do rezervace

Nový Dvůr je náhorní planina, která se nachází uprostřed krajiny, které dominují hluboké lesy, rozlehlé luční porosty, pastviny pro koně a obora s daňky a muflony. Čtvercový půdorys několika čtverečních kilometrů luk je ohraničen smrkovými a borovými lesy tak, že skutečně připomíná jakýsi impozantní dvůr. Celé území je bohatě protkáno cestami, které na západní straně padají do údolí přírodní rezervace Horní  Střela s rabštejnským ostrohem uprostřed. Cesty vás pak na severovýchodní straně dovedou například do míst s rozsáhlými přírodními kamennými amfiteátry a tajemnými žulovými monolity, které jsou součástí Žihelské pahorkatiny. Obě oblasti severního Plzeňska jsou jedinečnými  přírodními  skvosty.

Na quarterech, koních, kteří jsou speciálně chovaní a trénováni pro hobby westernové ježdění,  si můžete dvojnásobně vychutnat monumentální přírodní scenérii Nového Dvora s rybníky a nekonečnými loukami, zadumané a okouzlující hvozdy hlubokých rabštejnských lesů i skalní město, jehož středem vedou jezdecké stezky.

Je také spíše výjimkou, abyste nepotkali jeleny, daňky, nebo černou zvěř. Pokud se vydáte na vícehodinovou vyjížďku můžete se také kochat vzdálenými horizonty s dominantami Chlumskou horou a Vladařem. Za příznivého počasí lze zahlédnout i vrcholky Krušných hor.

Obklopení divokou přírodou můžete také vychutnávat požitek ze souladu se čtyřnohým parťákem, který nám takto jednak oplácí naši každodenní péči o něj, ale myslím, že s dobrým jezdcem si také umí vyjížďku užít.